aktualności

Platformy towarowe – jak wybrać urządzenie w zależności od udźwigu?

Platformy towarowe to urządzenia dźwigowe przeznaczone do transportu ładunków bez prawa wstępu osób na platformę. Jak wybrać urządzenie w zależności od masy ładunku? Zapraszamy do lektury!

Platformy towarowe – alternatywa dla dźwigów towarowych

Platformy towarowe to urządzenia, które są w stanie podnieść ładunki o maksymalnej masie do 2,5 tony. Maszyny te mogą być stosowane przez firmy przemysłowe w szybach zamkniętych. Wysoki stopień bezpieczeństwa, atrakcyjna cena i nowoczesny charakter sprawiają, że platformy towarowe to dobra alternatywa dla dźwigów towarowych.

Elektrohydrauliczne windy towarowe mogą być instalowane w szybie murowanym lub dostarczane w konstrukcji samonośnej. Maszyny te jeżdżą wzdłuż sztywnych prowadnic. Wyróżniamy kilka rodzajów platform towarowych, w zależności od ich możliwości udźwigowych. Jak wybrać właściwe urządzenie?

Platformy towarowe do transportu lekkich ładunków

Platformy towarowe przeznaczone do transportu lekkich ładunków to windy, których udźwig wynosi od 300,00 do 600,00 kg. Urządzenia te mają niewielkie wymagania montażowe i mogą być stosowane w halach, magazynach oraz sklepach.

Platformy towarowe do transportu cięższych ładunków

Platformy do transportu cięższych ładunków mogą dźwigać towar o różnych gabarytach i ciężarze wynoszącym od 1000,00 do 1500,00 kg. Wymiary podestu platformy można dostosować do powierzchni magazynu, maksymalna wysokość wynoszenia ładunków przez urządzenie to 12 metrów.

Platformy do transportu bardzo ciężkich ładunków

Do przewożenia i transportu między kondygnacjami budynku używane są elektrohydrauliczne platformy o udźwigu od 2000,00 do 2500,00 kg. W trosce o zachowanie największego bezpieczeństwa urządzenia te są projektowane według Europejskiej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/EC. Mimo dużych rozmiarów platformy te mają niewielkie wymagania montażowe i mogą być zastosowane praktycznie wszędzie, nawet w szybach z trudnym dostępem.

Wypróbuj platformy towarowe Lift Plus

Lift Plus to firma, która każdego dnia rozwija swoją produkcję. Zajmujemy się dystrybucją wyposażenia i urządzeń dźwigowych dla rynku logistyki przemysłowej, oferujemy także windy dla niepełnosprawnych oraz platformy i krzesełka przyschodowe. Wysokiej klasy urządzenia mają za zadanie zlikwidować bariery architektoniczne, wspomóc codzienną pracę w przedsiębiorstwie oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo. Wypróbuj naszą ofertę i przekonaj się, że praca może być jeszcze szybsza i bardziej efektywna!

https://wynajem-wozkow-widlowych.pl/

Moda na domy w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny powraca do łask w wielu branżach, w tym także w dziedzinie aranżacji wnętrz. Jak zaaranżować wnętrze w stylu minimalistycznym? Dla kogo jest to dobra opcja? Zapraszamy do lektury!

Moda na minimalizm

Minimalizm to styl, którego kolebką jest Japonia. Wpływ filozofii Zen oraz nękające Kraj Kwitnącej Wiśni trzęsienia ziemi wywarły ogromny wpływ na podejście Japończyków do życia, które jest bardzo minimalistyczne, ale i praktyczne. W minimalizmie najważniejsze są porządek i spokój, pomieszczenia urządzone w ten sposób charakteryzuje ograniczenie przesadnych środków – form, mebli, zdobień i kolorów.

Jak zaaranżować wnętrze w stylu minimalistycznym?

Wnętrze w stylu minimalistycznym cechuje oszczędność kolorów i formy, ład, prostota i elegancja. W tak utrzymanym pokoju lub mieszkaniu nie ma zbędnych bibelotów, ubrań, dekoracji, ani ozdób. Na ścianach dominują jednolite jasne kolory, a sufit powinien być pomalowany na biało. Dopełnieniem tego stylu są meble wykonane z drewna, o gładkiej powierzchni i w chłodnych barwach, by zachować kontrast z kolorem ścian. Nie powinno ich być zbyt wiele w mieszkaniu, by przestrzeń wydawała się optycznie większa.

Styl minimalistyczny idzie w parze z praktycznym charakterem. Meble i regały często są modułowe, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkania. Na stołach i regałach nie ma niepotrzebnych i nieużywanych rzeczy, a przedmioty codziennego użytku są chowane w szafach. Taka przestrzeń sprzyja odpoczynkowi, ale też może stanowić nowoczesne miejsce pracy. Osoby, które pracują często w domu, bardzo sobie cenią taki wystrój, ponieważ łączy on w sobie atmosferę domowego zacisza i inspirującej przestrzeni roboczej.

Domy w stylu minimalistycznym

Domy w stylu minimalistycznym to budynki zaprojektowane na bazie prostych, zwartych brył. Są eleganckie i proste, a także energooszczędne. Zamiast elementów dekoracyjnych mogą one być wyposażone w duże przeszklenia, drzwi i okna takich budynków są proste w formie, a dach jest płaski. Tak stworzona zwarta i symetryczna bryła pozwala zminimalizować straty ciepła oraz zagospodarować dobrze przestrzeń na piętrach. Minimalistyczne domy są bardzo modne między innymi na terenie Skandynawii. Tamtejsze budynki charakteryzuje nie tylko minimalistyczny projekt, ale także ascetyczne kolory – architekci często łączą ze sobą kontrastującą biel i czerń.

Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią? Wypróbuj emulsję SureTECH!

Nadmierne zawilgocenie to problem, który dotyczy około 30% polskich domów, w tym także nowych budynków. Jakie są najważniejsze objawy zawilgocenia ścian? Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią?

Najważniejsze objawy zawilgocenia ścian

Najczęstszy objawy zawilgoconych ścian to plamy i wykwity na tynku. W zawilgoconym pomieszczeniu czuć charakterystyczny zapach oraz chłód, często może się też tam sypać na podłogę tynk ze ścian.

Jakie są przyczyny zawilgocenia ścian?

Zawilgocone mury to problem dotyczący wielu różnych rodzajów konstrukcji. Główną przyczyną zawilgocenia jest nieszczelność izolacji lub jej brak. Do zawilgocenia może doprowadzić także:

  • Nieszczelne ułożenie pokrycia dachowego

  • Wadliwa paroizolacja dachu na poddaszach

  • Nieskuteczna wentylacja wnętrz, brak nawiewników

  • Nieprawidłowa izolacja fundamentów

W każdym użytkowanym budynku mamy do czynienia z wilgocią eksploatacyjną. Inne rodzaje wilgoci, np. technologiczna i budowlana, powinny zniknąć po kilku sezonach od wybudowania domu. Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią? Emulsja SureTECH

Brutt Saver to firma, które korzysta z nowoczesnych technologii, by naprawić popękane ściany i mury. Jednym z takich skutecznych i innowacyjnych narzędzi pomocnych w zabezpieczaniu ścian przed wilgocią jest emulsja SureTECH. Produkt ten powstał na bazie krzemu i może posłużyć zarówno do osuszania, jak i zabezpieczania murów przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Jak działa SureTECH?

Aplikacja SureTECH nie wymaga specjalistycznego sprzętu, przygotowania, ani specjalnych sprężarek, emulsja jest łatwa i szybka w stosowaniu. Działanie – SureTECH opiera się na procesach krystalizacji. Emulsję aplikuje się iniekcyjnie, tak, by rozprzestrzeniła się ona w murze. Następnie substancja krystalizuje i tworzy zaporę dla przepływu wody. Dzięki temu możliwe jest osuszenie ścian i zabezpieczenie ich przed ponownym zawilgoceniem. Pierwsze satysfakcjonujące efekty można uzyskać już po 2 tygodniach, w zależności od grubości muru i jego stanu.

SureTECH może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie innych technologii osuszania murów. Emulsję należy przechowywać w suchym pomieszczeniu, w oryginalnym opakowaniu. SureTECH może być magazynowany maksymalnie przez 12 miesięcy, należy dopilnować, by produkt nie był wystawiony na bezpośrednie działanie słońca lub mrozu.

Zadbaj o zdrowy sen – wypróbuj poduszki ortopedyczne Fimex!

Na jakość snu w dużej mierze wpływa dobór odpowiedniego materaca oraz poduszki. Poznaj poduszki ortopedyczne Fimex i przekonaj się, jak łatwo można zadbać o zdrowy sen oraz swój kręgosłup!

Czym jest poduszka ortopedyczna? Jak działają poduszki ortopedyczne?

Niedobór snu lub jego zaburzenia mogą powodować przyrost masy ciała, bóle głowy, obniżoną odporność i infekcje, a także drażliwość i roztargnienie. Tych wszystkich problemów da się uniknąć, korzystając z poduszki ortopedycznej.

Poduszka ortopedyczna ma na celu zapobiec urazom kręgosłupa w trakcie snu oraz zapewnić całemu ciału prawidłową pozycję w trakcie wypoczynku. Dzięki zastosowaniu specjalnej pianki termo-elastycznej (tzw. pianki leniwej) poduszka dopasowuje się do pozycji i kształtów ciała, i zapewnia leżącemu prawidłowe ułożenie głowy oraz szyi. Prawidłowe ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa gwarantuje zdrowy i przyjemny sen, a także zapobiega zwyrodnieniom kręgów. To rozwiązanie, które przynosi ulgę plecom, ramionom, szyi, a nawet kończynom dolnym.

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne Fimex? Czy to bezpieczne?

Poduszki ortopedyczne Fimex są hipoalergiczne i całkowicie bezpieczne dla dzieci oraz dorosłych. Ich najwyższa jakość jest potwierdzona specjalnym atestem. Dzięki wykorzystaniu właściwości pianki leniwej poduszki działają wspomagająco przy leczeniu urazów odcinka szyjnego kręgosłupa oraz pomagają w walce z bezsennością i chrapaniem. To produkt szczególnie polecany osobom cierpiącym na problemy z zasypaniem, bóle głowy, szyi i ramion.

Poduszki ortopedyczne to rozwiązanie, które poprawia znacznie jakość snu i komfort codziennego życia. Poduszki są także zalecane jak wsparcie rehabilitacyjne w przypadku zwyrodnień stawów międzykręgowych, przy artretycznych bólach oraz przy zmianach o charakterze dyskopatycznym. Aby w pełni odczuć dobroczynne działanie pianki termo-elastycznej, należy korzystać ze specjalnego, elastycznego pokrowca na poduszkę.

Poduszki ortopedyczne Fimex

Poduszki ortopedyczne Fimex to świetna alternatywa dla tradycyjnych poduszek wypełnionych pierzem. Produkt ten stabilizuje układ kostno-stawowy i minimalizuje ryzyko wystąpienia schorzeń kręgosłupa. Poduszki przywracają prawidłową pozycję w trakcie snu, dzięki czemu pomagają łagodzić zaburzenia snu. Dzięki nim można wyleczyć się z chrapania, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia porannego dyskomfortu. Zadbaj o zdrowy sen i wypróbuj poduszki ortopedyczne Fimex!

Fasady z aluminium

Żyjemy w czasach, w których postęp w wielu dziedzinach życia jest bardzo szybki.  Innowacyjne techniki wkraczają w różne obszary naszego życia. Są obecne w medycynie, informatyce, komunikacji. Dzieje się tak również, gdy idzie o najnowsze trendy w budownictwie. Dziś nie chodzi już tylko o to, by budynek był trwały, solidny i użyteczny. Równie ważny jest jego wygląd zewnętrzny oraz to, by wyglądał nowocześnie i stylowo.

Więcej»

Eleganckie obuwie damskie

Wszystkie kobiety lubią wyglądać elegancko i szykownie. Wkładamy wiele wysiłku i poświęcamy dużo czasu na to, by nasz ubiór, zwłaszcza ten na szczególne okazje, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Wspaniały strój, staranna fryzura, dokładny, wyrazisty makijaż, pomalowane paznokcie, perfekcyjnie dobrane dodatki – paski, torebki, biżuteria i to co dopełnia całości wyglądu każdej kobiety z klasą – buty.

Więcej»

fontanna czekoladowa

Nie wierzcie, że czekolada jest substytutem miłości. Miłość to substytut czekolady

Miranda Ingram zwykła mawiać: „Nie wierzcie, że czekolada jest substytutem miłości. Miłość to substytut czekolady”.  Wiele osób zapewne nie zgodzi się z tym stwierdzeniem, jednak dla miłośników czekolady, to prawda jasna jak słońce. Myślę, że doskonale rozumieją to amatorzy wszelkiego rodzaju pralinek, cukierków, czekoladek, bombonierek … lista czekoladowych rozkoszy podniebienia zdaje się nie mieć końca.

Więcej»

Sklepy internetowe ze zwierzętami

Sklepy zoologiczne mają się w Polsce zupełnie dobrze a branża zoologiczna jest jedną z szybciej rozwijających się na rynku. Najnowsze dane wskazują na to, że liczba zwierząt towarzyszących ludziom rośnie w lawinowym tempie. Coraz częściej decydujemy się na psa, kota lub chociażby rybki. Wiele osób podążając za różnego rodzaju modami, chce posiadać czworonożnego towarzysza, czy nawet bardziej egzotyczny okaz. Już teraz na jedno mieszkanie statystycznie przypada jedno zwierzątko domowe a będzie ich coraz więcej. Rynek zoologiczny niesie zatem ogromny potencjał biznesowy, biorąc pod uwagę jak wiele artykułów jest niezbędnych, by zapewnić zwierzakom godny byt pod naszym dachem.

Więcej»

Z poradnika fotografa

Dzisiaj kilka słów o fotografowaniu na ślubach, a przede wszystkim na sali weselnej. Istotną sprawą przy fotografowaniu jest być zawsze na miejscu gdzie się coś dzieje a jeśli to możliwe to nawet wcześniej i tak się ma sprawa jeśli chodzi o fotografowanie na ślubach. Wypada podjechać na salę weselną wcześniej przed gośćmi przed parą młodych. Jest to istotne dla fotografowania, gdyż dzięki temu możemy zapoznać się z miejscem, plusami i minusami które można również znając je wcześniej w czasie fotografowanie obrócić je na swoją korzyść. Dobrze jest zobaczyć miejsce w którym będzie powitana para młoda, gdzie będą siedzieć istotni podczas fotografowania goście.

Dla techniki fotografowania ważne jest czy sala jest ma biały sufit. Jeśli tak i jest on wystarczająco blisko dla Twojej lampy żeby można było od niego skutecznie odbijać światło flesza to wspaniale! Światło odbite od sufitu jest światłem rozproszonym a co za tym idzie miękkim. Nie tworzy ostrych cieni i nie podnosi kontrastu. Pokrywa większe powierzchnie a do tego w pewien sposób upiększa . Światło odbite w taki sposób ma kierunek górny uwydatnia więc przedmioty, bryły w obrazie, modeluje. Światło flesza odbite od sufitu potrafi w dużej mierze oświetlić dalsze plany (poza pierwszym). Pamiętaj, że barwa światła odbitego jest taka jaką ma powierzchnia od której odbijasz- jeśli sufit jest więc żółty, takie będzie też światło.

Używaj dużych otworów przesłony. Dlaczego? Gdy stosujesz odbicie światła, musi ono pokonać większą odległość oraz traci swoją moc przy samym odbiciu lampa po prostu może nie dać rady dobrze oświetlić przy większych przesłonach. Używaj również w miarę długich czasów naświetlania czas musi być na tyle krótki aby nie poruszyć przy danej ogniskowej ale na tyle długi, aby na błonę dostało się jak najwięcej zastanego światła w efekcie otrzymasz “ciepłe” ale widoczne tło (fajny efekt). Czas nie może być jednak na tyle długi, aby na błonie odzwierciedlił się zbyt duży ruch tańczących osób, spowodowałoby to bowiem wrażenie ogólnej nieostrości (zależy co tańczą, jak i jak daleko).

Pomocny w utrzymaniu dłuższych czasów może być statyw lub monopod- ostrożnie jednak! Ciągle należy pamiętać, że fotografuje się obiekty w ruchu! Jeśli chcesz zrobić kilka nietypowych zdjęć, statyw się nada: pary w tańcu umieść aparat na statywie, ustaw ekspozycje na światło zastane ale tak aby czas wynosił koło 2 do 8 sek. (pamiętaj o efekcie Schwarzschilda), ustaw synchronizacje błysku na drugą kurtynę migawki i jazda. Efekty z pewnością będą ciekawe.

Nawiązując do spraw nietechnicznych a ważnych w czasie fotografowania, podczas robienia reportażu z sali, bądź zawsze gotów na wyskoczenie na środek ze sprzętem kto wie co się może zdarzyć (czasem się ktoś przewraca, wpada w sprzęt orkiestry, wyczynia jakieś śmieszne rzeczy- szkoda przegapić ). Zrób kilka klatek “ze stołu”- tzn. uwiecznij co na nim było, jak się ludzie bawili przy stole- wesele to nie tylko tańce.

Ostatnio na weselu w Częstochowie pośród wielu ciekawych atrakcji spotkałem się z fontanną czekoladową. Dla fotografa to bardzo dobry i ciekawy element. Bardzo duża gości weselnych jest skupiona przy tym obiekcie. Fontanna czekoladowa to dobry obiekt przy którym można zrobić ciekawe zdjęcia. Dzieci, osoby starsze jak i również państwo młodzi bardzo chętnie fotografują się przy fontannie czekoladowej.

Pamiętaj, że rodziny są różne również ludzie niektórzy śmieją się ze zdjęć, na których uwieczniono ich “pod wpływem” czy z kieliszkiem a niektórzy się oburzają musisz to wyczuć.

Sfotografuj też wszystkie zabawy urządzane przez orkiestrę podczas oczepin oraz wszystkie przed nimi. Fotografie, na których ludzie tylko tańczą i tańczą szybko się nudzą. Sfotografowanie tańców natomiast jest dosyć trudne zawsze obejmiesz czyjeś plecy, często też ludzie zostają ujęci w nienaturalnych pozach z tego typu zdjęć sporo Ci odpadnie, pamiętaj o tym.

To chyba tyle o fotografowaniu na ślubie, na sali weselnej. Pamiętaj wykorzystaj fontannę czekoladową jest to nowość więc wiele osób świetnie się przy niej bawi więc fotografie mogą wyjść ciekawe.

Sklepy narciarskie – narty, snowboard, kaski ?

Oczywiście w sklepach takich można znaleźć szeroki wybór kurtek, które spełniają funkcje kurtek sportowych oraz dodatkowo ciepłej odzieży zimowej dla ludzi nie mających nic wspólnego ze sportami jak narty, łyżwy, czy snowboard.

Więcej»
Strona 1 z 212