krzesełka dla niepełnosprawnych

Schodołazy gąsienicowe dla niepełnosprawnych

Schodołazy to urządzenia pełniące funkcje mobilnych transporterów dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Urządzenia te przeznaczone są do jazdy po schodach. Jak z nich korzystać?

Schodołazy gąsienicowe – jak to działa? Jak z nich korzystać?

Schodołazy to urządzenia, które do prawidłowego działania nie wymagają żądnej modyfikacji schodów, ani ingerencji w architekturę budynku. Urządzenia te mogą pracować wewnątrz domu lub poza nim, są także łatwe w demontażu i mogą być przewożone w samochodowym bagażniku. Dzięki dużej uniwersalności i mobilności maszyny te mogą być używane w różnych sytuacjach, zgodnie z potrzebami.

Mobilny transporter wyposażony jest w elektryczny napęd gąsienicowy i pozwala na transportowanie osób na standardowych wózkach inwalidzkich. Z pomocą urządzenia można się przemieszczać zarówno po schodach prostych, jak i krętych. Obsługa schodołazu jest prosta i łatwa, przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia opiekun osoby poruszającej się na wózku zostaje zawsze przeszkolony przez profesjonalistę.

Schodołazy Lift PLus

W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”. Zgodnie z tą ideą oferujemy Państwu cały szereg bezpiecznych i nowoczesnych urządzeń dźwigowych przeznaczonych dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości Schodołazy:

  • T09 – transporter przeznaczony dla osób korzystających z wózków o dużych tylnych kołach, wyposażony w wewnętrzną ładowarkę i wskaźnik nachylenia schodów

  • CLIMBER – solidne urządzenie, wyposażone w zaawansowany system bezpieczeństwa, przeznaczone do transportu po schodach prostych z kwadratowymi spocznikami

  • JACK – schodołaz kołowo-kroczący przeznaczony do schodów krętych i prostych, nadający się do użytkowania w ciasnych pomieszczeniach

  • LIFTKAR UNI – schodołaz kołowo-kroczący przystosowany do wszystkich modeli ręcznych wózków inwalidzkich z dużymi tylnymi kołami

  • TR – schodołaz gąsienicowy przeznaczony do transportu po schodach prostych

Maszyny te zostały wyprodukowane z myślą o osobach starszych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. Schodołazy są łatwe i wygodne w obsłudze i charakteryzują się zróżnicowanym poziomem udźwigu. Model, który znacznie wyróżnia się na tle konkurencji to schodołaz bariatryczny TR, którego maksymalny udźwig może wynieść aż 200 kg.

Schodołazy Lift Plus to rozwiązanie gwarantujące optymalną adaptację i maksymalną ergonomię. Postaw na wygodę i komfort i wypróbuj mobilne transportery Lift Plus!

Wypróbuj krzesełko schodowe i pozbądź się ograniczeń w postaci schodów!

Polski rynek oferuje wiele rodzajów urządzeń, które wspomagają osoby starsze i niepełnosprawne w komfortowym poruszaniu się po domu. Ograniczeń w postaci schodów można się pozbyć na przykład dzięki krzesełkom schodowym. Jak to działa?

Pokonaj schody – wypróbuj krzesełka przyschodowe

Krzesełka schodowe to urządzenie, które ułatwia codzienne życie i funkcjonowanie osób starszych, niepełnosprawnych oraz po wypadkach lub operacjach. Te urządzenia dźwigowe sprawdzą się idealnie w domach jednorodzinnych oraz budownictwie wielomieszkaniowym. Niektóre z modeli można także montować na zewnątrz budynku. Urządzenia te poruszają się po specjalnej szynie wzdłuż schodów, sterowanie jest możliwe dzięki intuicyjnemu panelowi sterującemu oraz za pomocą zdalnego pilota.

Krzesła przyschodowe HOME

Krzesełka schodowe HOME to krzesełka poruszające się na szynie prostej, montowane przy schodach jednobiegowych. Urządzenia te są wyposażone w specjalne sensory, które zatrzymują krzesełko, gdy napotkają na drodze przeszkodę. Instalacja krzesełka jest szybka, a obsługa intuicyjna. Urządzenie to jest zasilane bateryjnie, akumulatory są ładowane na przystankach.

Krzesła przyschodowe ALFA

Krzesła przyschodowe ALFA to innowacyjne windy schodowe, których projekt można dostosować do możliwości miejsca montażu. Montaż można wykonać bez ingerencji w konstrukcję klatki schodowej, a solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność i rzetelne działanie. Krzesełka poruszają się po szynie krzywoliniowej, mogą więc być montowane wzdłuż schodów krzywoliniowych, zabiegowych, krętych oraz wielopoziomowych.

Krzesła przychodowe HAWLE

Krzesełka przyschodowe Hawle zostały zaprojektowane z myślą o seniorach, osobach z problemami ruchowymi, a także najmłodszych. Urządzenia te spełniają europejskie i światowe normy bezpieczeństwa i mogą być montowane wzdłuż schodów krętych. Montaż nie wymaga prac budowlanych ani ingerencji w architekturę budynku, a obsługa jest prosta i łatwa.

Pozbądź się ograniczeń – przywróć dom bez barier z Lift Plus!

Lift Plus to oficjalny dystrybutor krzeseł HOME i ALFA, a także importer wind schodowych HAWLE w Polsce. W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”, zgodnie z którą oferujemy Państwu krzesła przychodowe najwyższej jakości wraz z montażem i serwisem. Nasze produkty spełniają najnowsze standardy bezpieczeństwa i zapewniają komfort życia na każdym kroku!

Dźwigi dla niepełnosprawnych w służbie obywatelom

 

Brak infrastruktury ułatwiającej osobom niepełnosprawnym poruszającym się codziennymi na wózkach stanowi prawdziwą zmorę i jest absolutnie nie dopuszczalne w państwach wysoko rozwiniętych. W Polsce zabiega się o to, aby było coraz więcej rozwiązań wprowadzanych z konstatują o niepełnosprawnych. W rzeczywistości już od lat instytucje państwowe zajmujące kilkupiętrowe budynku bez wind albo takie, do których wejścia prowadzą schody instalują dźwig dla niepełnosprawnych. Jest to praktyczne urządzenie, które w niezawodny sposób pozwala na przełamanie bariery architektonicznej w postaci schodów. Osoba niepełnosprawna może z niego korzystać we własnym zakresie, posiada bowiem platformę umieszczoną w taki metodę, ażeby łatwo można było wprowadzić na nią wózek z poziomu gruntu. Steruje się nim też własną pracą, uprzednio zabezpieczając się barierkami lub blokując koła wózka. Takie platformy dla niepełnosprawnych doskonale zastępują windy w budynkach, w których nie jest możliwa ich instalacja. Mieszczą się w nich zarówno niepełnosprawny jak również jego opiekun. Są mało kosztowne w eksploatacji i instalacji, między innymi dlatego, że nie potrzebują pomieszczeń maszynowych ani szybów.

Krzesełko schodowe a inni domownicy

Wybierając kupno krzesełka schodowego, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, niemniej jednak też na to, że idealnie komponuje się z każdym wnętrzem, równocześnie nie stanowiąc przeszkody w korzystaniu ze schodów przez innych domowników. Jeżeli już użytkownik tego urządzenia w ogromnym stopniu dba o wystrój własnego mieszkania, nie musi przejmować się o to, że zostanie on poprzez nie zaburzony. Ma możliwość bowiem wybrać takie krzesełko schodowe, które za sprawą koloru tapicerki pokrywającej siedzisko i podłokietniki komponuje się kolorystycznie z innymi rzeczami wnętrza, a szczególnie wykończeniem schodów. Do nich dopasowana ma możliwość być też kolorystycznie szyna, po której przesuwa się dźwig. Inni mieszkańcy lokalu mieszkalnego nie powinni mieć również żadnych problemów z wchodzeniem i schodzeniem ze schodów, do których przymocowane jest to urządzenie. Te jego szczegóły, które mogłyby to utrudniać, czyli siedzisko, podłokietniki i podnóżek są składane. Po każdym zastosowaniu można w łatwy metodę zminimalizować zajmowaną poprzez krzesełko powierzchnię.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Dźwigi z kabiną

Dźwigi dla niepełnosprawnych są w wielu przypadkach montowane w budynkach, w których nie zainstalowano wind, a które są przeznaczone do ogólnego użytku. Pewność dostępu niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub mającym problemy z wchodzeniem po schodach, do kolejnych kondygnacji takiego miejsca publicznego jest koniecznością. Dźwigi umożliwiają osobom na wózkach również między innymi zdobycie się do poziomu wejścia budynku, czy pokonanie kładek dla pieszych. Urządzenia tego rodzaju są wyposażone przeważnie w przeszklone kabiny, zapewniające stabilną i wygodną jazdę. Umieją wynosić pasażerów na kilka kondygnacji. Wyróżniają się jednakże od wind tym, że nie wymaga maszynowni. Dźwigi mają napęd elektryczny albo hydrauliczny, a ruch odbywa się za poradą pasów transmisyjnych. Dzięki takiej budowie, urządzenia te cechują się bardzo cichą pracą. Ich instalacja nie wymaga większych inwestycji i konwersji konstrukcyjnych budynku i w związku z tym z powodzeniem mogą zastąpić windy, które są znacznie droższe w montażu.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Windy Częstochowa – podział ze względu na sterowanie

Windy Częstochowa – podział ze względu na sterowanie Windy można podzielić na różne sposoby. Są to podziały ze względu na ich zastosowanie, rodzaj napędu, typ napędu elektrycznego, ze względu na konstrukcję kabiny – dźwigi jednokabinowe i dwukabinowe, podział ze względu na kontrukcję szybu, ze wzgledu na sterowanie. Poniżej zajmiemy się opisem podziału wind ze względu na sterowanie. Wyróżniamy trzy rodzaje wind z podziałem na sterowanie – korbowe, przestawne i zbiorcze. System korbowy jest najstarszym sposobem sterowania dźwigiem, jego głównym elementem jest korba przestawiana w pozycjach góra, stop i dół. aby wprawić dźwig w ruch trzeba tą korbą wybrać odpowiedni kierunek. W czasach dźwigów korbowych pojawił się zawód dźwigarza, gdyz to od jego umijeności zależo zatrzymanie windy Częstochowa w odpowiednim miejscu. Kolejnym krokiem było wprowadzenie systemu przestwanego. Dźwigi tego typo ukazały się w latach dwudziestych i montowane zostały w latach siedemdziesiątych, niektóre z nich funkcjonują do współcześnie. W wypadku tych wind zasadą jest, że winda może wykonywać jedno polecenie w określonym czasie. Wady sterowania przestawnego zostały naprawione przez wymyślenie systemu zbiorczego. Udało się to dzięki zastosowaniu pamięci gromadzącej polecenia pasażerów czyli wezwania i dydpozycje.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Krzesełko schodowe

Dla osób niepełnosprawnych i mających problemy z chodzeniem po schodach rozwiązaniem jest krzesełko schodowe. Produkt jest skierowany do wszystkich dla których wspinaczka po schodach jest uciążliwa i wiąże się z koniecznością pomocy innych osób lub wymaga dużo wysiłku i samozaparcia.

Więcej»

krzesełka schodowe – od drugiej strony

KRZESEŁKA SCHODOWE O TORZE KRZYWOLINIOWYM

Produkt dla osób starszych jak również dla osób z niewielką niepełnosprawnością. Zostały skonstruowane by ułatwić transport osób mających problem z poruszaniem się po schodach z poziomu „0” na wyższe kondygnacje nawet kilka pięter i z powrotem.

Więcej»