niepełnosprawni

Schodołazy gąsienicowe dla niepełnosprawnych

Schodołazy to urządzenia pełniące funkcje mobilnych transporterów dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Urządzenia te przeznaczone są do jazdy po schodach. Jak z nich korzystać?

Schodołazy gąsienicowe – jak to działa? Jak z nich korzystać?

Schodołazy to urządzenia, które do prawidłowego działania nie wymagają żądnej modyfikacji schodów, ani ingerencji w architekturę budynku. Urządzenia te mogą pracować wewnątrz domu lub poza nim, są także łatwe w demontażu i mogą być przewożone w samochodowym bagażniku. Dzięki dużej uniwersalności i mobilności maszyny te mogą być używane w różnych sytuacjach, zgodnie z potrzebami.

Mobilny transporter wyposażony jest w elektryczny napęd gąsienicowy i pozwala na transportowanie osób na standardowych wózkach inwalidzkich. Z pomocą urządzenia można się przemieszczać zarówno po schodach prostych, jak i krętych. Obsługa schodołazu jest prosta i łatwa, przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia opiekun osoby poruszającej się na wózku zostaje zawsze przeszkolony przez profesjonalistę.

Schodołazy Lift PLus

W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”. Zgodnie z tą ideą oferujemy Państwu cały szereg bezpiecznych i nowoczesnych urządzeń dźwigowych przeznaczonych dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości Schodołazy:

  • T09 – transporter przeznaczony dla osób korzystających z wózków o dużych tylnych kołach, wyposażony w wewnętrzną ładowarkę i wskaźnik nachylenia schodów

  • CLIMBER – solidne urządzenie, wyposażone w zaawansowany system bezpieczeństwa, przeznaczone do transportu po schodach prostych z kwadratowymi spocznikami

  • JACK – schodołaz kołowo-kroczący przeznaczony do schodów krętych i prostych, nadający się do użytkowania w ciasnych pomieszczeniach

  • LIFTKAR UNI – schodołaz kołowo-kroczący przystosowany do wszystkich modeli ręcznych wózków inwalidzkich z dużymi tylnymi kołami

  • TR – schodołaz gąsienicowy przeznaczony do transportu po schodach prostych

Maszyny te zostały wyprodukowane z myślą o osobach starszych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. Schodołazy są łatwe i wygodne w obsłudze i charakteryzują się zróżnicowanym poziomem udźwigu. Model, który znacznie wyróżnia się na tle konkurencji to schodołaz bariatryczny TR, którego maksymalny udźwig może wynieść aż 200 kg.

Schodołazy Lift Plus to rozwiązanie gwarantujące optymalną adaptację i maksymalną ergonomię. Postaw na wygodę i komfort i wypróbuj mobilne transportery Lift Plus!

Wypróbuj krzesełko schodowe i pozbądź się ograniczeń w postaci schodów!

Polski rynek oferuje wiele rodzajów urządzeń, które wspomagają osoby starsze i niepełnosprawne w komfortowym poruszaniu się po domu. Ograniczeń w postaci schodów można się pozbyć na przykład dzięki krzesełkom schodowym. Jak to działa?

Pokonaj schody – wypróbuj krzesełka przyschodowe

Krzesełka schodowe to urządzenie, które ułatwia codzienne życie i funkcjonowanie osób starszych, niepełnosprawnych oraz po wypadkach lub operacjach. Te urządzenia dźwigowe sprawdzą się idealnie w domach jednorodzinnych oraz budownictwie wielomieszkaniowym. Niektóre z modeli można także montować na zewnątrz budynku. Urządzenia te poruszają się po specjalnej szynie wzdłuż schodów, sterowanie jest możliwe dzięki intuicyjnemu panelowi sterującemu oraz za pomocą zdalnego pilota.

Krzesła przyschodowe HOME

Krzesełka schodowe HOME to krzesełka poruszające się na szynie prostej, montowane przy schodach jednobiegowych. Urządzenia te są wyposażone w specjalne sensory, które zatrzymują krzesełko, gdy napotkają na drodze przeszkodę. Instalacja krzesełka jest szybka, a obsługa intuicyjna. Urządzenie to jest zasilane bateryjnie, akumulatory są ładowane na przystankach.

Krzesła przyschodowe ALFA

Krzesła przyschodowe ALFA to innowacyjne windy schodowe, których projekt można dostosować do możliwości miejsca montażu. Montaż można wykonać bez ingerencji w konstrukcję klatki schodowej, a solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność i rzetelne działanie. Krzesełka poruszają się po szynie krzywoliniowej, mogą więc być montowane wzdłuż schodów krzywoliniowych, zabiegowych, krętych oraz wielopoziomowych.

Krzesła przychodowe HAWLE

Krzesełka przyschodowe Hawle zostały zaprojektowane z myślą o seniorach, osobach z problemami ruchowymi, a także najmłodszych. Urządzenia te spełniają europejskie i światowe normy bezpieczeństwa i mogą być montowane wzdłuż schodów krętych. Montaż nie wymaga prac budowlanych ani ingerencji w architekturę budynku, a obsługa jest prosta i łatwa.

Pozbądź się ograniczeń – przywróć dom bez barier z Lift Plus!

Lift Plus to oficjalny dystrybutor krzeseł HOME i ALFA, a także importer wind schodowych HAWLE w Polsce. W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”, zgodnie z którą oferujemy Państwu krzesła przychodowe najwyższej jakości wraz z montażem i serwisem. Nasze produkty spełniają najnowsze standardy bezpieczeństwa i zapewniają komfort życia na każdym kroku!

Windy schodowe i ich niezwykła rola w poruszaniu się osób niepełnosprawnych

Windy schodowe to jeden z najbardziej cenionych wynalazków, które oferują szereg opcji ułatwiających codzienne funkcjonowaniem osobom niepełnosprawnym, bądź starszym, które mają trudności w poruszaniu się. O ile w nowoczesnych jednopoziomowych konstrukcjach domów nie są one niezbędne, o tyle już w starszym budownictwie, bądź nowych kilkukondygnacyjnych budowlach, ich obecność bywa koniecznością.
Dostępne na rynku różnorodne windy schodowe pozwalają znaleźć niesamowite rozwiązania, nawet w domach, w których finezyjne klatki schodowe, zdają się być barierą nie do pokonania.

Krzesła schodowe – idealne do zadań specjalnych
Krzesła schodowe to urządzenia dźwigowe, które są najszybszym i najtańszym zarazem sposobem na przystosowanie klatki schodowej dla potrzeb osób starszych bądź niepełnosprawnych. Są one również niezwykle łatwe w obsłudze, a ich montaż nie wymaga dodatkowych prac budowlanych. Przyschodowe krzesła są elastycznym sposobem na pokonanie barier takich jak schody zakręcone, schody proste itp. Wyposażone w wygodne siedzisko z pasami bezpieczeństwa oraz sterowane pilotem bądź przełącznikiem na podłokietnikach są niezwykle komfortowe.

Platformy schodowe – doskonały sposób na transport osób niepełnosprawnych
Ten rodzaj windy schodowej jest opcją, która jest najlepszym rozwiązaniem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Są one szczególnie popularnym rozwiązaniem w miejscach publicznych, ale sprawdzają się także w domach jednorodzinnych czy budynkach różnego rodzaju firm. Są to modele większe od przyschodowych krzeseł, ale pozwalają one na uniesienie nawet do 300 kg obciążenia. Dla potrzeb ich instalacji wymagana jest również większa przestrzeń, a kąt nachylenia schodów nie może być większy aniżeli 45-50 stopni. Platformy schodowe zabezpieczone są specjalnymi barierkami, a czasami oferują również rozkładane siedziska.

Podnośniki pionowe – opcja dla wąskich schodów
Dla powyższych platform, doskonałą alternatywą w przypadku mniejszej ilości miejsca w obrębie klatki schodowej są podnośniki pionowe. To nieocenione wsparcie przy wąskich schodach, a co ważne, oferują one również transport więcej niż jednej osoby, a dodatkowo dysponować mogą telefonicznym modułem do kontaktów w razie awarii. Ich instalacja najczęściej wymaga specjalnego przyłącza sieciowego oraz odpowiednich fundamentów, na których możliwe będzie usadowienie urządzenia, jednak jego funkcjonalność jest naprawdę doskonała.

https://www.liftplus.pl/

Prosty sposób łamania barier architektonicznych

Chłopcy i dziewczęta jeżdżące na wózkach inwalidzkich nie maja w Polsce łatwo. Ciągłe problemy z usytuowaniem architektonicznym miast sprawiają, że każdego dnia muszą się zmagać z przeciwieństwem losu jakie dyktują im wysokie krawężniki duża cyfra schodów i nierówności na chodnikach. Aktualnie dla nich skonstruowano schodołazy jako idealne rozwiązanie tych problemów. Dlaczego ?? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Szczególnie wygodnym rodzajem tych urządzeń są schodołazy kroczące. Ten rodzaj transporterów schodowych jest z reguły dostarczany w komplecie z wózkiem inwalidzkim albo specjalnym fotelikiem na kółkach. Zarówno wózek jak i fotelik można z łatwością odpiąć od schodołaza i można nim poświęcając własny czas przemieścić osobę niepełnosprawną. Równocześnie posiada on napęd elektryczny, co powoduje że wjeżdżanie na górę nie stanowi większego wysiłku – niemniej potrzebny jest operator urządzenia który będzie kontrolował czy wszystko równo idzie.

Bardzo istotnym składnikiem przemawiającym za zakupieniem schodołazu jest jego cena, która jest zwyczajnie niska. W większości wypadków cena używanego schodołazu kroczącego jest niższa niż krzesełka schodowego, nawet w wersji używanej. Schodołazy kroczące z serii Scalamobil można zakupić już za kwotę 3 tys złotych. Jest to bardzo konkurencyjna cena w stosunku do innych urządzeń niwelujących bariery architektoniczne. Już nie wspominając jak wiele trzeba wydać pieniedzy ażeby móc skonwertować okoliczną infrastrukturę.

Decydując się na schodołaz niestety trzeba pamiętać o jednym bardzo istotnym szczególne. Jeżeli w lokalu są dwie starsze chłopcy i dziewczęta mające trudności z chodzeniem albo jest tylko jedna, samotna osoba to wówczas nie posiada sensu zakup schodołaza, ponieważ nie będzie miał kto nam pomóc. Trzeba także pamiętać, że operator schodołaza mimo wszystko powinien być osobą sprawną. Mimo tego uważam ze warto wypróbować i przyjrzeć się dokładniej temu urządzeniu.

Z czym walczą inwalidzi

Codzienne życie ludzi niepełnosprawnych nie jest usłane różami. Wymaga od nich dużego samozaparcia i dyscypliny, przekraczania spersonalizowanych niedoskonałości, ograniczeń wynikających ze stopnia własnej niepełnosprawności. Takie mężczyźni i kobiety pomimo w ogromnej liczbie przypadków beznadziejnej sytuacji muszą gdzieś w głębi siebie odnaleźć jakąś cząstkę możliwe pozytywną w danej sytuacji w której się znajdują. Niestety codzienność im nie sprzyja. O jakie konkretne dylematy chodzi? W tym artykule postaram się wiele takich spraw zademonstrować.

To nie jest tak, że tylko z zewnątrz można się dopatrzeć problemów. Chłopcy i dziewczęta niepełno sprawne oprócz wind i podjazdów potrzebują także wsparcia psychicznego zarówno od bliskich, profesjonalistów jak i od wolontariuszy. Jak od tych pierwszych i ostaniach można liczyć, tak o ile chodzi o profesjonalistów to jest niemały problem i nie chodzi tu o ich wyszkolenie, ale system pomocy, który powinien być w cywilizowanym państwie dobrze rozwinięty w Polsce jest z tym problem.

W Polsce brakuje także wyraźnego i sprecyzowanego systemu aktywacji ludzi niepełnosprawnych którego nie ma. Jest to duży problem dla tych ludzi, bo sami nie maja sposobów (w znaczącej liczbie przypadków inwestycyjnych) jaki i koncepcji. Taka ciągła nuda sprawia, że psychicznie siadają i nie maja siły walczyć z chorobą. Co prawda wolontariusze z rożnych organizacji robią co mogą, ale tu brakuje spójnego rozwiązania systemowego.

Jednym z bardziej poważnych jest kwestia barier architektonicznych. Kłopoty ukazują się w większości wypadków obiektów kulturalnych, urzędach i miejsc publicznych w Polsce. Każde sytuacje kiedy powinno się się zatrzymać przed schodami, bo nie posiada podjazdów jest irytująca. Moment, kiedy jakiś pokój urzędnika znajduje się na piętrze, a w budynku brak windy wprawia w nerwowość a czasem totalnie uniemożliwia załatwienie osobiście pewnych spraw w metodę szybki. Wysokość krawężników też potrafi być dużym utrudnieniem. Te wszelkie sprawy choćby w większości są do przebrnięcia sprawiają że bycie niepełnosprawnym znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie już nie mówiąc o poprawieniu samopoczucia,

Z czym walczą inwalidzi

Codzienne życie ludzi niepełnosprawnych nie jest usłane różami. Wymaga od nich dużego samozaparcia i dyscypliny, przekraczania spersonalizowanych niedoskonałości, ograniczeń wynikających ze stopnia własnej niepełnosprawności. Takie mężczyźni i kobiety pomimo w ogromnej liczbie przypadków beznadziejnej sytuacji muszą gdzieś w głębi siebie odnaleźć jakąś cząstkę możliwe pozytywną w danej sytuacji w której się znajdują. Niestety codzienność im nie sprzyja. O jakie konkretne dylematy chodzi? W tym artykule postaram się wiele takich spraw zademonstrować.

To nie jest tak, że tylko z zewnątrz można się dopatrzeć problemów. Chłopcy i dziewczęta niepełno sprawne oprócz wind i podjazdów potrzebują także wsparcia psychicznego zarówno od bliskich, profesjonalistów jak i od wolontariuszy. Jak od tych pierwszych i ostaniach można liczyć, tak o ile chodzi o profesjonalistów to jest niemały problem i nie chodzi tu o ich wyszkolenie, ale system pomocy, który powinien być w cywilizowanym państwie dobrze rozwinięty w Polsce jest z tym problem.

W Polsce brakuje także wyraźnego i sprecyzowanego systemu aktywacji ludzi niepełnosprawnych którego nie ma. Jest to duży problem dla tych ludzi, bo sami nie maja sposobów (w znaczącej liczbie przypadków inwestycyjnych) jaki i koncepcji. Taka ciągła nuda sprawia, że psychicznie siadają i nie maja siły walczyć z chorobą. Co prawda wolontariusze z rożnych organizacji robią co mogą, ale tu brakuje spójnego rozwiązania systemowego.

Jednym z bardziej poważnych jest kwestia barier architektonicznych. Kłopoty ukazują się w większości wypadków obiektów kulturalnych, urzędach i miejsc publicznych w Polsce. Każde sytuacje kiedy powinno się się zatrzymać przed schodami, bo nie posiada podjazdów jest irytująca. Moment, kiedy jakiś pokój urzędnika znajduje się na piętrze, a w budynku brak windy wprawia w nerwowość a czasem totalnie uniemożliwia załatwienie osobiście pewnych spraw w metodę szybki. Wysokość krawężników też potrafi być dużym utrudnieniem. Te wszelkie sprawy choćby w większości są do przebrnięcia sprawiają że bycie niepełnosprawnym znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie już nie mówiąc o poprawieniu samopoczucia,

Krzesełko schodowe

Dla osób niepełnosprawnych i mających problemy z chodzeniem po schodach rozwiązaniem jest krzesełko schodowe. Produkt jest skierowany do wszystkich dla których wspinaczka po schodach jest uciążliwa i wiąże się z koniecznością pomocy innych osób lub wymaga dużo wysiłku i samozaparcia.

Więcej»