pikniki firmowe

Różne sposoby spędzania wolnego czasu

Ludzie spędzają wolny czas w różny sposób. Chłopcy i dziewczęta, które się uczą, po szkolnych zajęciach grają w gry komputerowe, zimą jeżdżą na łyżwach, a wiosną jeżdżą na rowerach. Bardzo interesującą formą spędzania wolnego czasu są różnego stylu wycieczki. Mogą to być wycieczki kilkugodzinne, które pozwolą zwiedzić piękne zakątki ośrodki miejskie, w którym mieszkamy, lub wsi, która leży niedaleko od aglomeracje, w którym mieszkamy, mogą to być wyjazdy weekendowe np.: na wieś, do pobliskich miasteczek, a nawet nad morze czy w góry. Doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest również genialna lektura. Wszyscy ludzie, którzy uwielbiają czytać mogą zabrać własną ulubioną książkę nad jezioro lub w góry. Tam, na łące mogą rozłożyć koc i delektować się literaturą albo poezją. Częściej również wszyscy ludzie w różnym wieku organizują wyjazdy grupowe pośród przyjaciół. Takie wyjazdy to wspaniała forma wypoczynku i relaksu. Wyjazdy grupowe można urozmaicać. Podczas takich wyjazdów w większości wypadków ustala się stosowny plan zajęć. Można od rana zwiedzać zabytki miasteczek, w których się jest, a wieczorem można zrobić imprezę. Modne imprezy w górach to biesiady w plenerze. Takie biesiady są doskonałą formą relaksu i zabawy. W bardzo wielu przypadkach wtedy jest ognisko, pieczone kiełbaski i dobry alkohol. Wszyscy tańczą przy dźwiękach gitary, śpiewają biesiadne piosenki i czują się wspaniale w doborowym towarzystwie. Imprezy plenerowe tego typu zazwyczaj stanowią atrakcję dla ludzi, które przebywają w sanatoriach. Sanatoria organizują takie imprezy dla prywatnych kuracjuszy, aby umilić im czas i sprawić, aby byli w dobrych nastojach. Istotne jest żeby na taką plenerową imprezę zabrać znakomity humor. Wówczas ze stuprocentową pewnością człowiek będzie zadowolony i zrelaksowany, a przepiękne wspomnienia z takiej rozrywki będą mu towarzyszyły do końca życia. W późniejszym czasie będzie mógł o tym wszystkim opowiadać swoim wnukom albo przyjaciołom. Warto zatem skorzystać z różnego stylu form rozrywki, gdyż życie jest wyłącznie jedno. Powinno się dobrze wykorzystać i zaplanować indywidualne życie, aby niczego nie stracić i cieszyć się wręcz w dojrzałym wieku pięknymi chwilami.

Biesiady w plenerze

Wszyscy lubili i lubią się bawić. Już nasi dziadkowie tańcowali na przyjęciach i na różnego stylu imprezach. W większości wypadków takie imprezy organizowało się w gospodach albo w pomieszczeniach szkolnych czy świetlicach różnego stylu. Imprezy przeprowadzane były też na łące, na świeżym powietrzu. Rozpalane było ognisko. Wszyscy ludzie śpiewali różnorakie piosenki, było mile i był to piękny czas. Dziadkowie w ogromnej liczbie przypadków opowiadają nam o tym, jak spędzali wolny czas i jak bawili się na imprezach. W obecnych czasach także młodzi ludzi lubią się bawić. Szukają oni różnych sposobności. Imprezy przeniosły się do klubów i dyskotek, niemniej jednak nadal bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się biesiady w plenerze. Z tego rodzaju opcji korzystają osoby na wyjazdach. Wystarczy skompletować grupę, spakować plecach i ruszyć w góry lub nad morze. Wieczorami siedzieć przy ognisko, jeść smażone kiełbaski i śpiewać harcerskie piosenki, rozmawiać i cieszyć się. Wielu młodych osób tak w chwili obecnej lubi spędzać wolny czas. Tego rodzaju biesiady są przeprowadzane również poprzez studentów na działkach albo w ogródkach. Młodzież bawi się do białego rana. Wszyscy ludzie tańczą i żadna osoba nie czuje się zmęczony czy zniechęcony. Takie imprezy plenerowe umieją naładować osób pozytywną energią. Osoby dojrzałe, rodziny, też w większości przypadków korzystają z imprez w plenerze. W znaczącej liczbie sytuacji organizują takie imprezy na majówkę lub na rozpoczęcie lata czy na dzień dziecka. Wówczas na takiej imprezie śpiewa się piosenki, gra się w piłkę i robi się grilla. W znaczącej liczbie przypadków takie imprezy odbywają się nad jeziorami lub na działce. Jest to bardzo miły czas dla rodzin z małymi dziećmi. Dzieci bawią się i są szczęśliwe, a rodzice mogą zaszaleć i pośpiewać. Osoby starsze też biorą udział w imprezach plenerowych. Częściej zbierają się większą grupą przy ognisku i wspominają stare czasy, szkołę, studia i najpiękniejsze chwile ze własnego życia. Jest wodzirej, który przeprowadza różne gry i zabawy, jest gitarzysta i piosenkarz. Jest to bardzo miły czas, który niewątpliwie zostanie w pamięci wszystkich zebranych.

Imprezujemy organizowane pod chmurką – warto?

Wszyscy organizują imprezy w różnorakich miejscach. Niedawno dużym zainteresowaniem cieszą sięimprezy w plenerze. W bardzo wielu przypadkach są to imprezy ogrodowe, albo przy letniskowych domkach. Kobiety i mężczyźni wyprawiają imieniny, świętują urodziny – ostatnimi czasy bardzo chętnie ustawiają stoły w ogrodzie i tam właśnie zapraszają gości. Zimą jest nie najprościej, gdyż to czas chłodu i śniegu. Zimą można wynająć uroczą restaurację lub karczmę, gdzie zaprosimy gości na imieniny. Warto również zastanowić się nad tym, jakie miejsce wybrać. Czy posiada być to tradycyjna restauracja czy jakaś karczma na styl góralski. Zależy wszystko od tego, co preferują nasi gości, w jakim gustują jedzeniu i jaki klimat jest im bliski. Jedni wybiorą ładną, stylową restaurację, inni pokuszą się o wybór miejsca takiego jak karczma stylizowana na styl zakopiański. Inne miejsce na spędzenie cudownego czasu to dyskoteka albo pub. Tam także można zorganizować przyjęcie urodzinowe czy imieninowe. Takie miejsce wybiorą jednak ludzie młodsi, w większości takie miejsce wybierają studenci albo chłopcy i dziewczęta, które dopiero wkraczają w dorosłe życie. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, najlepszym wyjściem będzie właśnie ogród. O ile nie posiadamy swojego lokalu i ogrodu, ani parcele, wówczas możemy wynająć takie miejsce. Są firmy, które organizują imprezy plenerowe. Takie imprezy posiadają doskonałą oprawę muzyczną i są realnie wspaniale zorganizowane. W wielu wypadkach na świeżym powietrzu rozstawia się ławy z drewna, na których mogą siedzieć goście. W ogródkach ustawia się też drewniane stoły i drewniane huśtawki, a są też miejsce, gdzie można skorzystać z hamaków. Wszystko uzależniony jest od naszych upodobań i preferencji. Biesiady w plenerze są perfekcyjnym sposobem poznania się, dlatego w znaczącej liczbie przypadków korporacji organizują takie biesiady. Mężczyźni i kobiety zatrudnione w zakładzie pracy jadą na taką imprezę i mogą tam poznać się z wszystkimi pracownikami. Dzięki temu mogą zacieśnić się stosunki w gronie pracownikami w danej spółki, co ma możliwość dobrze wpłynąć na pracę w zespole i na atmosferę pomiędzy pracownikami.

Cele imprez firmowych

Możliwość psychicznego odpoczynku od spraw zawodowych odbywające się pomimo wszystko w gronie współpracowników, tworzy podświadome poczucie, że nie są to wszyscy związani tylko i jedynie z pracą. Czyli, idąc dalej – ludzie tacy jak my. Wytworzenie poczucia wspólnoty w wypadku całkiem niezobowiązującej, jaką jest wyjazd firmowy(imprezy firmowe), ma możliwość później przełożyć się na sytuację panującą w korporacji podczas wykonywania obowiązków. Łatwiej jest dzięki temu stworzyć zespoły robocze, tam gdzie jest to wymagane, oraz dodatkowo skłonić pracowników do pomagania sobie nawet jeśli znakomita większość czynności wykonują indywidualnie. Impreza w gronie korporacyjnym może posiadać bardzo pozytywne efekty.

Integracja – poprawa współpracy

Poprzez integrację można rozumieć ,zjednoczenie”, ,lepsze dopasowanie” lub inne podobne sformułowania. W przypadku, gdy pod uwagę weźmiemy relacje międzyludzkie, integracja będzie przede wszystkim lepsze poznanie się, np przez sprawdzenie w określonych sytuacjach. Wraz z poznaniem w parze idzie lepsze zrozumienie drugiej osoby, co pozwala na łatwiejsze osiągnięcie wspólnego języka komunikacji – oczywiście nie na poziomie języka narodowego, lecz płaszczyzny porozumienia. Poprawa komunikacji jest z klei podstawą do współpracy. W zgodzie z tym schematem, w sytuacjach firmowych sprawą bardzo ważna ma możliwość być wytworzenie płaszczyzny porozumienia pomiędzy osobami, które ze sobą współpracują w jednym zakładzie usługowym. Osiągnięcia lepsze integracji w firmie realizowane jest aktualnie częstokroć poprzez różnego stylu eventy firmowe o bardzo różnym charakterze. Mogą przybierać całkiem odmienne formy, niemniej jednak ich priorytetowym misją jest integracja i temu podporządkowane są wydarzenia rozgrywające się w trakcieimprezy plenerowe. Organizacja imprez korporacyjnych, ze 100% pewnością odbywających się w prawidłowy sposób i przebiegających bez negatywnych wydarzeń, ma możliwość poprawić komunikację w korporacji, przysługując się tym samym współpracy. Niekiedy nie jest to zadanie łatwe, ze względu na dużą ilość zatrudnionych w spółce, wytworzone już do tej pory awersje albo negatywne bariery, jakie poszczególni pracownicy wytworzyli w relacjach między sobą. Bardzo istotna jest też komunikacja pośród poszczególnymi szczeblami zarządzania, dlatego na imprezach integracyjnych znajdują się nierzadko zarówno kierownicy, dyrektorzy, jak i pracownicy niższego szczebla. W takich przypadkach trzeba natomiast uważać, zęby poczucie integracji z kierownikiem nie przerodziło się w poczucie pełnego koleżeństwa i sposobów mniej szczegółowego wykonywania obowiązków, za względu na to, ze ,jestem kolegą szefa”. Jednakże poprawnie stworzone relacje będą obejmować równocześnie poczucie wspólnoty z pracownikami innego szczebla, ale przy zachowaniu obowiązującej hierarchii podczas wykonywania obowiązków.

Impreza wśród współpracowników

Dopiero w ostatnich latach umocniła się pozycja tak zwanych wyjazdów integracyjnych. Są to wyjazdy mające na celu lepsze poznanie się uczestniczących w nich ludzi, w trakcie których w dużej liczbie przypadków mężczyźni i kobiety te posiadają do podjęcia wspólne zadania, których rozwiązanie wymaga współpracy. Imprezy integracyjne w większości przybierają formę imprez biznesowych wśród współpracowników, w trakcie których uczestniczące mężczyźni i kobiety posiadają okazję poznać się od strony osobistej, poza warunkami firmowymi, z reguły nie sprzyjającymi do tego celu. Wspólna zabawa, nawet jeżeli nie jest ściśle powiązana ze wspomnianym rozwiązywaniem zadań, powinna wytworzyć albo umocnić istniejące więzi społeczne. A te są fundamentem do właściwej współpracy, w atmosferze koleżeństwa, a niekoniecznie rywalizacji. Z całą pewnością zdrowy poziom tej ostatniej ma możliwość być motorem napędowym do rozwoju firmy, ale zbyt duża dawka będzie wywoływać uczucie stresu i ze 100% pewnością nie wpłynie korzystnie na podejmowane w zakładzie usługowym funkcjonowania. Ponadto imprezy integracyjne, ze względu na swój luźny charakter , a dodatkowo zapewnione rozrywki mogą być traktowane jak doskonała zabawa, dzięki czemu pełnią funkcję relaksacyjną. Tę funkcję wzmacnia a przy tym fakt, ze w większości wypadków imprezy firmowe są przeprowadzane w pewnej odległości od miejsca pracy, w wielu przypadkach na świeżym powietrzu – jak na przykład pikniki firmowe lub imprezy plenerowe. Sposobność psychicznego odpoczynku od spraw zawodowych odbywające się mimo wszystko pomiędzy współpracowników, tworzy podświadome poczucie, że nie są to inni ludzie związani jedynie i jedynie z pracą. Czyli, idąc dalej – ludzie tacy jak my. Wytworzenie poczucia wspólnoty w wypadku zupełnie niezobowiązującej, jaką jest wypad firmowy, ma możliwość później przełożyć się na sytuację panującą w spółce w trakcie wykonywania obowiązków. Łatwiej jest dzięki temu utworzyć zespoły robocze, tam gdzie jest to wymagane, oraz skłonić pracowników do pomagania sobie dosłownie jeżeli już zdecydowana większość czynności wykonują indywidualnie. Impreza pomiędzy biznesowym może mieć bardzo pozytywne efekty.

Bariery architektoniczne

Bariery architektoniczne to koszmar osób niepełnosprawnych (inwalidów).
Brak podjazdów dla wózków inwalidzkich, autobusów i tramwai niskopodłogowych,
podjazdów w instytucjach państwowych i centrach handlowych, wind…
Z tym muszą borykać się na co dzień.

W ostatnim czasie dość dużo słyszymy o likwidacji barier (radę niepełnosprawnym).
Przed marketami i hipermarketami możemy ujrzeć miejsca parkingowe dla ludzi
niepełnosprawnych, usytuowane blisko wejść do sklepów.

Smutny jest wyłącznie fakt, że tak duży odsetek kierowców ignoruje ten znak bezczelnie
parkując w miejscach, które nie są dla nich przeznaczone.
Problem barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych został nagłośniony w
mediach. Uwagę przykuwała bardzo obrazowa reklama kierowcy parkującego na miejscu dla
inwalidy.

Przed urzędami państwowymi/ szpitalami ukazują się podjazdy dla niepełnosprawnych.
W rozkładach jazdy komunikacji miejskiej zaznaczane są autobusy niskopodłogowe.
Na 100% nie dzieje się tak w każdym mieście. Władze lokalne powołują się na brak
odpowiednich środków finansowych niemniej środki unijne pozwalają na znaczącą poprawę
sytuacji w Polsce. Okazją do tworzenia ramp najazdowych czy wind są remonty placówek
efektywności publicznej.

Likwidacja samych barier architektonicznych nie wystarczy, potrzebni są życzliwi kobiety i mężczyźni
dobrej preferuje, którzy nie przejdą obojętnie obok niepełnosprawnego, który poprosi nas o poradę
przynajmniej przy zjechaniu wózkiem z podjazdu, gdzie ktoś zapomniał zamontować barierkę nie
zapominając o marketowych kierowcach ignorujących znak ,miejsce dla inwalidy”.

Więcej»

Spędzenie Wielkanocy w Tatrach

W takim dniu na pewno nie może zabraknąć święconego jadła, z czego doskonale zdają sobie sprawę właściciele pensjonatów i hoteli, tak więc w grę wchodzi przygotowanie dla wszystkich gości na przykład koszyczka wielkanocnego ze święconką, ale też przejazd wozami konnymi w celu poświęcenia pokarmów. Jak widać często propozycja jest świetna, bez wątpienia nie każdy ma możliwość spędzenia w taki sposób Świąt Wielkanocnych w górach. Niemniej jednak to nie koniec atrakcji, jakie przygotowało dla turystów kilka ośrodków wypoczynkowych w górach. Pakiet na Święta Wielkanocne obejmować może również między innymi; wieczór spędzony z kapelą góralską, zajęcia animacyjne dla najmłodszych z konkursami, nagrodami, też wycieczkę turystyczną. Szeroki wachlarz ofert na Święta Wielkanocne, jakie przygotowali właściciele wielu pensjonatów w górach, bez wątpienia ucieszy chłopcy i dziewczęta, które z utęsknieniem czekają na wypoczynek w spokoju i ciszy z dala od codzienności. Poza tradycyjnymi Świętami Wielkanocnymi, przygotowano też kilka atrakcji, które posiadają na celu przybliżenie tradycji celebrowanych Świąt. Prócz tego turyści posiadają sposobność podreperowania indywidualnych dróg oddechowych dzięki spacerom, połączonym z wdychaniem świeżego górskiego powietrza, jak również odcięcia się od świata przez oddanie się samotnym rozmyślaniom albo rozmową z bliskimi.

Pompy ciepła w Europie

Pośród wielu przyczyn obserwowanego boomu na pompy ciepła wymienić można przynajmniej dwie dwie. Pierwsza z nich to wysokie i bez ustanku rosnące ceny na ropę i gaz, a także nieobliczalność polityczna głównego dostawcy tych surowców – Rosji jak i krajów arabskich. Ten drugi czynnik akcentowany jest wyjątkowo w Niemczech – społeczeństwo niemieckie boi się zależności od dostaw paliwa z Rosji. Nasuwa się retoryczne pytanie – jeśli Niemcy obawiają się zależności energetycznej od Rosji, to co powinni myśleć o tym Polacy? U nas zainteresowanie pompami ciepła z roku na rok jest większe lecz nadalpod względem liczby domów budowanych z pompą ciepła wleczemy się w ogonie Europy.

Władze większości krajów europejskich (w Niemczech na poziomie landów) prowadzą politykę zachęt do stosowania pomp ciepła. Chodzi już nie tylko o nowo budowane lokale, ale o wymianę kotłów olejowych lub gazowych na pompy ciepła w wielu starych domach. W Niemczech ocenia się, że powinno się to zrobić w kilkunastu milionach domów (90% wszystkich domów, których jest ok. 17,5 mln), w tempie po kilkaset tysięcy rocznie. Otwiera się więc przeogromny rynek na pompy ciepła.

Pompy ciepła

Pompy ciepłasą w praktyce instalowane w Europie już od 30 lat, niemniej jednak w ostatnich 2 latach zauważyć można dość duży wzrost skali ich dystrybucji. W takich państwach, jak np. Niemcy, Szwecja, Finlandia, Austria, Szwajcaria, Francja, zauważyć można, że cyfra nowych domów w których zainstalowano pompę ciepła wzrosła w 2007 roku niemalże dwukrotnie w odniesieniu do analogicznego okresu w roku 2006. Można śmiało powiedzieć, że co drugi lokal budowany w tych krajach jest wyposażony w pompę ciepła a w Szwajcarii jest to 60% nowo budowanych domów.

Strona 1 z 212