schodołazy

Prosty sposób łamania barier architektonicznych

Chłopcy i dziewczęta jeżdżące na wózkach inwalidzkich nie maja w Polsce łatwo. Ciągłe problemy z usytuowaniem architektonicznym miast sprawiają, że każdego dnia muszą się zmagać z przeciwieństwem losu jakie dyktują im wysokie krawężniki duża cyfra schodów i nierówności na chodnikach. Aktualnie dla nich skonstruowano schodołazy jako idealne rozwiązanie tych problemów. Dlaczego ?? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Szczególnie wygodnym rodzajem tych urządzeń są schodołazy kroczące. Ten rodzaj transporterów schodowych jest z reguły dostarczany w komplecie z wózkiem inwalidzkim albo specjalnym fotelikiem na kółkach. Zarówno wózek jak i fotelik można z łatwością odpiąć od schodołaza i można nim poświęcając własny czas przemieścić osobę niepełnosprawną. Równocześnie posiada on napęd elektryczny, co powoduje że wjeżdżanie na górę nie stanowi większego wysiłku – niemniej potrzebny jest operator urządzenia który będzie kontrolował czy wszystko równo idzie.

Bardzo istotnym składnikiem przemawiającym za zakupieniem schodołazu jest jego cena, która jest zwyczajnie niska. W większości wypadków cena używanego schodołazu kroczącego jest niższa niż krzesełka schodowego, nawet w wersji używanej. Schodołazy kroczące z serii Scalamobil można zakupić już za kwotę 3 tys złotych. Jest to bardzo konkurencyjna cena w stosunku do innych urządzeń niwelujących bariery architektoniczne. Już nie wspominając jak wiele trzeba wydać pieniedzy ażeby móc skonwertować okoliczną infrastrukturę.

Decydując się na schodołaz niestety trzeba pamiętać o jednym bardzo istotnym szczególne. Jeżeli w lokalu są dwie starsze chłopcy i dziewczęta mające trudności z chodzeniem albo jest tylko jedna, samotna osoba to wówczas nie posiada sensu zakup schodołaza, ponieważ nie będzie miał kto nam pomóc. Trzeba także pamiętać, że operator schodołaza mimo wszystko powinien być osobą sprawną. Mimo tego uważam ze warto wypróbować i przyjrzeć się dokładniej temu urządzeniu.

Dźwigi dla niepełnosprawnych w służbie obywatelom

 

Brak infrastruktury ułatwiającej osobom niepełnosprawnym poruszającym się codziennymi na wózkach stanowi prawdziwą zmorę i jest absolutnie nie dopuszczalne w państwach wysoko rozwiniętych. W Polsce zabiega się o to, aby było coraz więcej rozwiązań wprowadzanych z konstatują o niepełnosprawnych. W rzeczywistości już od lat instytucje państwowe zajmujące kilkupiętrowe budynku bez wind albo takie, do których wejścia prowadzą schody instalują dźwig dla niepełnosprawnych. Jest to praktyczne urządzenie, które w niezawodny sposób pozwala na przełamanie bariery architektonicznej w postaci schodów. Osoba niepełnosprawna może z niego korzystać we własnym zakresie, posiada bowiem platformę umieszczoną w taki metodę, ażeby łatwo można było wprowadzić na nią wózek z poziomu gruntu. Steruje się nim też własną pracą, uprzednio zabezpieczając się barierkami lub blokując koła wózka. Takie platformy dla niepełnosprawnych doskonale zastępują windy w budynkach, w których nie jest możliwa ich instalacja. Mieszczą się w nich zarówno niepełnosprawny jak również jego opiekun. Są mało kosztowne w eksploatacji i instalacji, między innymi dlatego, że nie potrzebują pomieszczeń maszynowych ani szybów.

Krzesełko schodowe a inni domownicy

Wybierając kupno krzesełka schodowego, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, niemniej jednak też na to, że idealnie komponuje się z każdym wnętrzem, równocześnie nie stanowiąc przeszkody w korzystaniu ze schodów przez innych domowników. Jeżeli już użytkownik tego urządzenia w ogromnym stopniu dba o wystrój własnego mieszkania, nie musi przejmować się o to, że zostanie on poprzez nie zaburzony. Ma możliwość bowiem wybrać takie krzesełko schodowe, które za sprawą koloru tapicerki pokrywającej siedzisko i podłokietniki komponuje się kolorystycznie z innymi rzeczami wnętrza, a szczególnie wykończeniem schodów. Do nich dopasowana ma możliwość być też kolorystycznie szyna, po której przesuwa się dźwig. Inni mieszkańcy lokalu mieszkalnego nie powinni mieć również żadnych problemów z wchodzeniem i schodzeniem ze schodów, do których przymocowane jest to urządzenie. Te jego szczegóły, które mogłyby to utrudniać, czyli siedzisko, podłokietniki i podnóżek są składane. Po każdym zastosowaniu można w łatwy metodę zminimalizować zajmowaną poprzez krzesełko powierzchnię.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Dźwigi z kabiną

Dźwigi dla niepełnosprawnych są w wielu przypadkach montowane w budynkach, w których nie zainstalowano wind, a które są przeznaczone do ogólnego użytku. Pewność dostępu niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub mającym problemy z wchodzeniem po schodach, do kolejnych kondygnacji takiego miejsca publicznego jest koniecznością. Dźwigi umożliwiają osobom na wózkach również między innymi zdobycie się do poziomu wejścia budynku, czy pokonanie kładek dla pieszych. Urządzenia tego rodzaju są wyposażone przeważnie w przeszklone kabiny, zapewniające stabilną i wygodną jazdę. Umieją wynosić pasażerów na kilka kondygnacji. Wyróżniają się jednakże od wind tym, że nie wymaga maszynowni. Dźwigi mają napęd elektryczny albo hydrauliczny, a ruch odbywa się za poradą pasów transmisyjnych. Dzięki takiej budowie, urządzenia te cechują się bardzo cichą pracą. Ich instalacja nie wymaga większych inwestycji i konwersji konstrukcyjnych budynku i w związku z tym z powodzeniem mogą zastąpić windy, które są znacznie droższe w montażu.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Windy Częstochowa – podział ze względu na sterowanie

Windy Częstochowa – podział ze względu na sterowanie Windy można podzielić na różne sposoby. Są to podziały ze względu na ich zastosowanie, rodzaj napędu, typ napędu elektrycznego, ze względu na konstrukcję kabiny – dźwigi jednokabinowe i dwukabinowe, podział ze względu na kontrukcję szybu, ze wzgledu na sterowanie. Poniżej zajmiemy się opisem podziału wind ze względu na sterowanie. Wyróżniamy trzy rodzaje wind z podziałem na sterowanie – korbowe, przestawne i zbiorcze. System korbowy jest najstarszym sposobem sterowania dźwigiem, jego głównym elementem jest korba przestawiana w pozycjach góra, stop i dół. aby wprawić dźwig w ruch trzeba tą korbą wybrać odpowiedni kierunek. W czasach dźwigów korbowych pojawił się zawód dźwigarza, gdyz to od jego umijeności zależo zatrzymanie windy Częstochowa w odpowiednim miejscu. Kolejnym krokiem było wprowadzenie systemu przestwanego. Dźwigi tego typo ukazały się w latach dwudziestych i montowane zostały w latach siedemdziesiątych, niektóre z nich funkcjonują do współcześnie. W wypadku tych wind zasadą jest, że winda może wykonywać jedno polecenie w określonym czasie. Wady sterowania przestawnego zostały naprawione przez wymyślenie systemu zbiorczego. Udało się to dzięki zastosowaniu pamięci gromadzącej polecenia pasażerów czyli wezwania i dydpozycje.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Krzesełko schodowe

Dla osób niepełnosprawnych i mających problemy z chodzeniem po schodach rozwiązaniem jest krzesełko schodowe. Produkt jest skierowany do wszystkich dla których wspinaczka po schodach jest uciążliwa i wiąże się z koniecznością pomocy innych osób lub wymaga dużo wysiłku i samozaparcia.

Więcej»