Sport

Podróże kształcą

Ostatnio w większości sytuacji bywam w sprawach służbowych w stolicy. W zeszłym tygodniu miałam okazję podróżować pociągiem. Dawno nie korzystałam z tego środka lokomocji, niemniej jednak zdarza się, że warto … chociażby po to, by porównać, czy nadeszły jakieś zmiany, bo w cenie biletu zdecydowanie tak. Własną eskapadę powrotną do Białegostoku rozpoczęłam na dworcu W-wa Wschodnia. Dworzec po gruntownym remoncie z okazji Euro 2012 pokazuje się zupełnie nieźle.

Więcej»

Rowery górskie merida

To był wyjazd… totalny wakacyjny spontan rowerowo-weekendowy… Najciekawsze jest jednakże jak doszło do pomysłu… . Moja siostra poinformowała mnie, że jadą ze przyjaciółmi nad jezioro Białe w okolicach Włodawy (popularne miejsce dla młodzieży Polski wschodniej… 😉 , oznacza tych co mają tam relatywnie blisko…) a że ja miałem wolny wakacyjny weekend zacząłem kombinować… . Samym rowerem nie dam rady zdążyć na wieczorne ognisko… niemniej jednak od czego jest pociąg…?! Ustaliłem, że najbardziej komfortowo będzie jechać do Lublina a potem do Chełma… i dalej zostaje rowerem 55 km… zabawa… Od razu dzięki pociągowi Polska zmalała… 😉 kocham go za to… choć spora większość osób PKP nie znosi.. to co my byśmy bez nich zdziałali… Smaczku wyprawie dodaje fakt, że nie posiadałem cyfrówki a przydałoby się wyprawę dokumentować skoro taka na wariackich papierach… i na to znalazło się rozwiązanie, telefon do jednego znajomego… potem do znajomej i już znalazł się aparat na Ursynowie… szybkie metro w tą i z powrotem i gotowy do wyprawy. Jak widać z każdej sytuacji można się jakoś wykaraskać z happy endem.. 😉 . Rowery merida. Poniżej zamysł rowerowej podróży, choć powrót powstał dość spontanicznie by nie wracać tą samą drogą i nie było za blisko… wyszła z tego kolarska pętla choćby w skali mikro… Wyświetl większą mapę I start… 6:10.. o 6:45 już jadę w pociągu do Lublina… jakieś 3 godziny jazdy… i przed południem w schludną pogodę oglądam dość ładny dworzec w Jeleniej Górze (odrobinę niemiecki ten Orzeł ale co tam… 😉 )

Sklepy narciarskie – narty, snowboard, kaski ?

Oczywiście w sklepach takich można znaleźć szeroki wybór kurtek, które spełniają funkcje kurtek sportowych oraz dodatkowo ciepłej odzieży zimowej dla ludzi nie mających nic wspólnego ze sportami jak narty, łyżwy, czy snowboard.

Więcej»