Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią? Wypróbuj emulsję SureTECH!

Nadmierne zawilgocenie to problem, który dotyczy około 30% polskich domów, w tym także nowych budynków. Jakie są najważniejsze objawy zawilgocenia ścian? Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią?

Najważniejsze objawy zawilgocenia ścian

Najczęstszy objawy zawilgoconych ścian to plamy i wykwity na tynku. W zawilgoconym pomieszczeniu czuć charakterystyczny zapach oraz chłód, często może się też tam sypać na podłogę tynk ze ścian.

Jakie są przyczyny zawilgocenia ścian?

Zawilgocone mury to problem dotyczący wielu różnych rodzajów konstrukcji. Główną przyczyną zawilgocenia jest nieszczelność izolacji lub jej brak. Do zawilgocenia może doprowadzić także:

  • Nieszczelne ułożenie pokrycia dachowego

  • Wadliwa paroizolacja dachu na poddaszach

  • Nieskuteczna wentylacja wnętrz, brak nawiewników

  • Nieprawidłowa izolacja fundamentów

W każdym użytkowanym budynku mamy do czynienia z wilgocią eksploatacyjną. Inne rodzaje wilgoci, np. technologiczna i budowlana, powinny zniknąć po kilku sezonach od wybudowania domu. Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć ścianę przed wilgocią? Emulsja SureTECH

Brutt Saver to firma, które korzysta z nowoczesnych technologii, by naprawić popękane ściany i mury. Jednym z takich skutecznych i innowacyjnych narzędzi pomocnych w zabezpieczaniu ścian przed wilgocią jest emulsja SureTECH. Produkt ten powstał na bazie krzemu i może posłużyć zarówno do osuszania, jak i zabezpieczania murów przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Jak działa SureTECH?

Aplikacja SureTECH nie wymaga specjalistycznego sprzętu, przygotowania, ani specjalnych sprężarek, emulsja jest łatwa i szybka w stosowaniu. Działanie – SureTECH opiera się na procesach krystalizacji. Emulsję aplikuje się iniekcyjnie, tak, by rozprzestrzeniła się ona w murze. Następnie substancja krystalizuje i tworzy zaporę dla przepływu wody. Dzięki temu możliwe jest osuszenie ścian i zabezpieczenie ich przed ponownym zawilgoceniem. Pierwsze satysfakcjonujące efekty można uzyskać już po 2 tygodniach, w zależności od grubości muru i jego stanu.

SureTECH może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie innych technologii osuszania murów. Emulsję należy przechowywać w suchym pomieszczeniu, w oryginalnym opakowaniu. SureTECH może być magazynowany maksymalnie przez 12 miesięcy, należy dopilnować, by produkt nie był wystawiony na bezpośrednie działanie słońca lub mrozu.