Platformy towarowe – jak wybrać urządzenie w zależności od udźwigu?

Platformy towarowe to urządzenia dźwigowe przeznaczone do transportu ładunków bez prawa wstępu osób na platformę. Jak wybrać urządzenie w zależności od masy ładunku? Zapraszamy do lektury!

Platformy towarowe – alternatywa dla dźwigów towarowych

Platformy towarowe to urządzenia, które są w stanie podnieść ładunki o maksymalnej masie do 2,5 tony. Maszyny te mogą być stosowane przez firmy przemysłowe w szybach zamkniętych. Wysoki stopień bezpieczeństwa, atrakcyjna cena i nowoczesny charakter sprawiają, że platformy towarowe to dobra alternatywa dla dźwigów towarowych.

Elektrohydrauliczne windy towarowe mogą być instalowane w szybie murowanym lub dostarczane w konstrukcji samonośnej. Maszyny te jeżdżą wzdłuż sztywnych prowadnic. Wyróżniamy kilka rodzajów platform towarowych, w zależności od ich możliwości udźwigowych. Jak wybrać właściwe urządzenie?

Platformy towarowe do transportu lekkich ładunków

Platformy towarowe przeznaczone do transportu lekkich ładunków to windy, których udźwig wynosi od 300,00 do 600,00 kg. Urządzenia te mają niewielkie wymagania montażowe i mogą być stosowane w halach, magazynach oraz sklepach.

Platformy towarowe do transportu cięższych ładunków

Platformy do transportu cięższych ładunków mogą dźwigać towar o różnych gabarytach i ciężarze wynoszącym od 1000,00 do 1500,00 kg. Wymiary podestu platformy można dostosować do powierzchni magazynu, maksymalna wysokość wynoszenia ładunków przez urządzenie to 12 metrów.

Platformy do transportu bardzo ciężkich ładunków

Do przewożenia i transportu między kondygnacjami budynku używane są elektrohydrauliczne platformy o udźwigu od 2000,00 do 2500,00 kg. W trosce o zachowanie największego bezpieczeństwa urządzenia te są projektowane według Europejskiej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/EC. Mimo dużych rozmiarów platformy te mają niewielkie wymagania montażowe i mogą być zastosowane praktycznie wszędzie, nawet w szybach z trudnym dostępem.

Wypróbuj platformy towarowe Lift Plus

Lift Plus to firma, która każdego dnia rozwija swoją produkcję. Zajmujemy się dystrybucją wyposażenia i urządzeń dźwigowych dla rynku logistyki przemysłowej, oferujemy także windy dla niepełnosprawnych oraz platformy i krzesełka przyschodowe. Wysokiej klasy urządzenia mają za zadanie zlikwidować bariery architektoniczne, wspomóc codzienną pracę w przedsiębiorstwie oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo. Wypróbuj naszą ofertę i przekonaj się, że praca może być jeszcze szybsza i bardziej efektywna!

https://wynajem-wozkow-widlowych.pl/